Om os!

FJORDLISTEN – De lokale I hele Aalborg Kommune

– et bredt forankret tværpolitisk parti.

For os handler politik om lokalsamfundet og om, hvad der er bedst for alle os, der bor og lever i kommunen.

Vi vil skabe mest mulig værdi, for hver eneste af borgernes betalte skattekroner.

Vi vil føre politik i øjenhøjde, med borgeren i fokus og så ønsker vi et bredt, fornuftbaseret politisk samarbejde frem for kortsigtede individuelle løsninger.

Permanent link til denne artikel: http://www.fjordlisten.nu/hvem-er-vi/

Bestyrelse

FJORDLISTENS bestyrelse, som valgt på årsmødet 20. marts 2018 Anette Valentin – Formand Michael Madsen – Næstformand Flemming Pedersen – Kasserer Helen Westen-Jensen – Sekretær Kirsten Kjær Simonsen Lone Svejgaard vakant

Byrådskandidater 2017

FJORDLISTENS kandidater til byrådsvalget tirsdag 21. november 2017 Et godt valg ​ anette@fjordlisten.nu flemming@fjordlisten.nu gert@fjordlisten.nu michael@fjordlisten.nu susanne@fjordlisten.nu arne@fjordlisten.nu mikael@fjordlisten.nu lone@fjordlisten.nu helen@fjordlisten.nu anita@fjordlisten.nu kirsten@fjordlisten.nu ulla@fjordlisten.nu  

Vedtægter

Vedtægter for ”Fjordlisten”   1 – Navn og hjemsted Foreningens navn er Fjordlisten. Foreningens hjemsted er Aalborg Kommune. Foreningen er stiftet 27. juni 2016 2 – Formål: Foreningens formål er, at inddrage borgerne i de kommunale beslutninger for at fremme udvikling – herunder erhvervslivet, mangfoldighed, social ansvarlighed og indsatsen for natur og miljø. 3 – …

%d bloggers like this: